Niższy poziom tkanki tłuszczowej – 3 triki

niższy poziom tkanki tłuszczowej

Chcesz się pozbyć tkanki tłuszczowej, ale nie masz wystarczająco dużo samozaparcia, aby przestrzegać diety dłużej niż kilka dni? A może chciałbyś zacząć regularnie ćwiczyć, ale ciągle brakuje Ci czasu?  Przygotowałem dla Ciebie 3 proste triki, które pozwolą Ci utrzymać niższy poziom tkanki tłuszczowej bez większego wysiłku i wyrzeczeń.  

1.Przygotowując posiłek poddaj go krótszej obróbce termicznej. Dzięki takiemu zabiegowi, indeks glikemiczny pożywienia będzie niższy, a to zapobiegnie nadmiernemu zwiększeniu masy ciała. Przygotowując makaron  ugotuj go al dente zamiast go rozgotować. Ponadto nie spożywaj gorących posiłków, tylko poczekaj aż trochę wystygną.

2. Dodaj do swojej diety kapsaicynę, która zawarta jest np. w papryczkach chilli oraz pieprzu cayenne. Składnik ten przyspiesza  spalanie tłuszczów i ich metabolizm.

3. Zwiększ intensywność codziennej aktywności fizycznej, którą już podejmujesz. Jak to zrobić? Myj zęby stojąc na jednej nodze, zaparkuj samochód 100 m dalej niż robisz to zazwyczaj, a zamiast wchodzić po schodach – wbiegaj. 

Wykorzystanie tych trzech prostych trików pozwoli utrzymać niższy poziom tkanki tłuszczowej, ale niestety nie pomoże Ci się jej całkowicie pozbyć. Pamiętaj o odpowiednio zbilansowanej diecie, przestrzeganiu fundamentalnych zasad odchudzania oraz  aktywności fizycznej i ciesz się smukłą sylwetką. A jeśli potrzebujesz pomocy profesjonalnego trenera personalnego – skontaktuj się ze mną! 

Trener personalny. Doktorant AWF Katowice w katedrze nauk fizjologiczno-medycznych. 

Udostępnij

Polecane

dziewczyny wykonujące rozgrzewkę
Trening
Adam Rzetecki

Rozgrzewka przed treningiem (WIDEO)

Rozgrzewka jest wstępną częścią treningu, która ma za zadanie przygotować nasze ciało i umysł do głównych ćwiczeń w danej jednostce treningowej. Wiele osób często pomija

Więcej »
Monohydrat kreatyny z miarką w środku.
Suplementacja
Adam Rzetecki

#1 Sprawdzone suplementy – KREATYNA

  Kreatyna jest jednym z najpopularniejszych, a zarazem najlepiej zbadanych suplementów diety. Tysiące przeprowadzonych badań potwierdziły skuteczność tego związku w poprawie zdolności wysiłkowych. Wiele prestiżowych

Więcej »